Arbetsgrupper

 

FAS Föreningen Aktiva Seniorer i Linköping

 

Kultursalong

Britt-Marie Greco 0732-622420 brittmarie.greco@gmail.com

Bo Hernborg 013-131287 0705-108167 bhernborg@gmail.com

Björn Staberg 013-139940 0768-424446 ab.staberg@telia.com

Bengt Strömqvist 013-139471 0702-331664 bengt.a.stromqvist@gmail.com

Rigmor Sörensson Hernborg 013-131287 0703-011287 rhernborg@gmail.com

Leo Wijkmark 0708-444686 leo.wijkmark@hotmail.com

Vid sidan av styrelsen är arbetet fördelat på en expedition,arbetsgrupper för föreläsningar (Kultursalongen och Måndagsklubben), promenader, resor och studiebesök.

Expedition adress

Storgatan 40

Linköping

 

Öppettider: tisdag-torsdag

kl 09.30 - 11.30

 

Telefonnr: 013-12 41 21

E-post: info@faslinkoping.se

 

Här kan du bli medlem,göra anmälan

till resor, studiebesök, studiecirklar, Kultursalong.....

 

 

Arbetsgrupper 2018

Studiebesök

Bengt Strömqvist 013-139471 0702-331664 bengt.a.stromqvist@gmail.com

Måndagsklubben

Sten Andersson 013-141128 stenandersson@outlook.com

Gunilla Björn 013-122298 0703-011287 g.bjorn41@gmail.com

Gunnel Brink Hjulström 013-130405 0736-153487

Sigvard Hallendorff 013-174121 0705-174121 sigvard.hallendorff@hotmail.com

Gunnar Hermanson 013-150844 0708-403695 gunnar.hermansson@gmail.com

Gunnel Hultqvist 013-138807 tintonia@Outlook.com

Sören Lindgren 013-135094 0706-013381 sorenlin@swipnet.se

Hans Ridderström 013-152484 0702-116100 hans@ridderstrom.com

Promenader

Karin Lindskog 013-151646 karinlindskog@tele2.com

Kerstin Friden 013-159811 0730-596932 k.j.friden@gmail.com

Resor

Ulla-Berit Almén 013-103901 0761-333901 ullaberit.almen@gmail.com

Birgitta Isaksson 013-124755 0702-106985 birgitta.isaksson@gmail.com

Fredrik Ljungzell 013-130934 0702-106985 kompanigatan@bredband.net

Ulf Rehme 013-150851 0730-550851 rehme.ellen.ulf@telia.com

 

Expeditionen

Britta Nordholm

Dorit Sagent

Kersti Svalberg

Marianne Ström

 

 

 

Hemsidan

Rose-Marie Boll

e-post:rosemarie.boll.rmb@gmail.com

0730-932079